600 675 600 motohandel@op.pl

Yamaha pokazała mocno odświeżoną a zarazem całkiem nową stronę YZF-R 125.

Najlepiej wyglądająca 125-tka na rynku. Ostre linie i ciekawy wygląd podkreślają sportowy charakter maszyny. Patrząc na Yamahę nie uwierzymy, że pod owiewkami kryje się  pojemność 125 cm3 i mocy 15 KM

W tym roku Yamaha odświeżyła pokazaną przed kilkoma laty YZF-R125. Wygląda że ten model będzie nadawał ton w klasie 125.

Wygląd nawiązujący do większych maszyn to jedno, ale najciekawsze ukryto pod owiewkami. Yamaha – sugerując się przepisami – nadal osiąga maksymalne 15 KM, ale osiągi w średnim zakresie obrotów są o niebo lepsze od poprzednich modeli.

Zmienne fazy rozrządu? Dzięki technologii Variable Valve Actuation kontrolujemy czas otwarcia i wzniosu zaworów dolotowych w zależności od prędkości obrotowej silnika i stopnia otwarcia przepustnicy.Yamaha  póki co nie ujawniła szczegółów. Nie dziwi nas jednak, że głowica jest zupełnie nowa,komora spalania także została całkowicie zmieniona. Powiekszono średnicę przepustnicy wtrysku, co w efekcie powoduje że Yamaha ma być oszczędniejszą.

Konstruktorzy zapewniają, że te zmiany korzystnie wpłynęły także na dźwięk wydobywający się z wydechu. To jeszcze nie wszystko – nowa Yamaha ma sprzęgło typu Assist and Slipper, które zapobiega blokowaniu się tylnego koła podczas ostrych redukcji biegów.

Dzięki nowej geometrii YZF-125R ma być teraz jeszcze bardziej poręczna. A nowy widelec upside down z goleniami o średnicy 41 mm ma zapewnić komfort i stabilność nawet przy wysokich prędkościach. Mamy tu również lżejszy, a zarazem stabilniejszy dwuramienny wahacz wykonany z aluminium.

Nowy wyświetlacz LCD dostarcza więcej informacji: shiftlight, wskaźnik zapiętego biegu, a także wskaźnik zmiennych faz rozrządu. Dodatkowo przednia lampa LED-owa i szersza opona z tyłu (140 mm).

Motocykl będzie dostępny w sprzedaży w trzech kolorach: czarny, niebieski i biały (z żółtymi felgami).

Lista zmian jest imponująca, teraz zapytacie: Ile ona kosztuje? Za YZF-R 125 trzeba było zapłacić dotychczas 21 500 zł,

Nie podano jeszcze oficjalnie ceny motocykla.

Okarze się to już w przyszłym sezonie, na tą chwilę ja i moi koledzy możemy zaproponować nieco starsze modele.

Zapraszam do kontaktu z nami.